Evenimentele noastre

Gala din Inimă pentru Viitor

Gala Din Inimă pentru Viitor este un eveniment excepțional unde aducem an de an sub același acoperiș personalități remarcabile din diverse sectoare ale societății. O seară memorabilă de socializare, cină deosebită și licitații spectaculoase, scopul nostru fiind strângerea de fonduri vitale pentru a susține serviciile medicale ale Policlinicii Sociale Baba Novac și pentru a asigura un viitor mai bun pentru copiii din centrele noastre educaționale.

Marea Tzopăială

Marea Tzopăială este un eveniment caritabil de sport care adună în parc copii și adulți într-o zi plină de distracție și activități fizice. În cele șase ediții anterioare, am reușit să strângem fonduri esențiale pentru susținerea activităților noastre în beneficiul copiilor din centrele educaționale și a pacienților noștri.

Bucharest Charity Fashion Show

În 2018, am fost martorii unui eveniment spectaculos care a reușit să adune fondurile vitale pentru continuarea programului "Ajută o mamă să se ridice din nou!" Acest program oferă tratament și monitorizare medicală pentru 1200 de mame fără venituri, beneficiare ale Fundației noastre. În 2019, cu ajutorul fondurilor strânse prin #BCFS, am inaugurat două noi cabinete stomatologice în clinicile sociale ale Fundației Regina Maria, gata să ofere servicii de calitate mamelor și familiilor acestora.

Spectacole & concerte caritabile

În ultimii ani, am organizat evenimente caritabile pline de magie și emoție. Concertul de Sărbători, cu participarea artiștilor de renume precum Mariana Nicolesco, și spectacolul "Regina Maria. Regina tuturor românilor," interpretat de talentata Liana Ceterchi, au fost momente speciale în care am strâns fonduri esențiale pentru sprijinirea beneficiarilor noștri.