Concerte și spectacole

Cultură pentru Educație și Sănătate

Spectacole de-a lungul anilor

• Concert Orchestra Medicilor

În decembrie 2018 a avut oc a III-a ediție a Concertului de Sărbători pe care l-am organizat în parteneriat cu Teatrul Evreiesc de Stat și Orchestra Medicilor. Toate fondurile obținute din vânzarea biletelor au fost folosite în beneficiul pacienților sociali și al copiilor din centrele educaționale.

• Regina Maria, Regina tuturor românilor

În decembrie 2019, la Teatrul Evreiesc de Stat, a avut loc spectacolul caritabil „Regina Maria. Regina tuturor românilor”, spectacol de teatru realizat și interpretat de actrița Liana Ceterchi.

Piesa de teatru este o dramatizare a jurnalelor de război din 1916, 1917 și 1918 ale Reginei Maria, într-un demers artistic de înaltă ținută despre eroismul, voința de fier și iubirea necondiționată față de poporul său.

• Concert caritabil de Crăciun II

2017 a avut loc a doua ediție a Concertului de Sărbători în parteneriat cultural cu Teatrul Evreiesc de Stat. Spectacolul caritabil a fost oferit cu generozitate de marea noastră soprană Mariana Nicolesco și o parte din laureații Festivalului Hariclea Darclee.

• Concert caritabil de Crăciun I

Decembrie 2016, la Teatrul Evreiesc de Stat a avut loc primul concert caritabil de Sărbători în beneficiul Fundației Policlinici Sociale Regina Maria cu violonistul Alexandru Tomescu și cantareata Irina Sarbu. Suma strânsă a mers către cele două centre ale Fundației: Afterschool Clinceni și Centrul Educațional Băneasa.