Marea Tzopăială 2022

Marea Tzopăială

#MareaTzopăială – eveniment CARITABIL SPORTIV, 11 Iunie, Parcul Herăstrău Intrarea Charles de Gaulle.

Între orele 10:00 și 18:00

După doi ani de criză generată de situația pandemică, un început de an marcat de un război aproape de granițele noastre nordice și implicare masivă în primirea, găzduirea și susținerea vecinilor noștri ucraineni refugiați, îndrăznim să fim curajoși și să anunțăm organizarea celei de-a VI-a ediții a evenimentului nostru caritabil Marea Tzopăială. Educația trebuie să continue, copiii au nevoie de un alt viitor! Avem grijă de cei 230 de copii ai centrelor noastre educaționale cu aceeași determinare și responsabilitate!

Așadar, avem nevoie să ne unim forțele într-un număr cât mai mare să le asigurăm acestor copii o masă sănătoasă dar și condiții decente pentru a-și continua educația – singura care le poate promite un viitor mai strălucit decât ceea ce trăiesc în prezent.

2 EURO* la 8844 text VISE!  2 euro recurent*

Viață sănătoasă prin sport și nutriție corectă.
Vrei să fii și tu alături de noi? Viitorul lor depinde de noi, noi ÎMPREUNĂ!

ACHIZIȚIE BILET Marea Tzopăială (50 ron / persoană)

* Câmpurile marcate sunt obligatorii

Copiii cu vârsta de până în 12 ani au acces GRATUIT dacă vin însoțiți de unul dintre părinți care a achiziționat un bilet.

Copiii cu cu vârsta de peste 12 ani beneficiază de o REDUCERE de 50%.

#MareaTzopăială 11 Iunie Parcul Herăstrău Intrarea Charles de Gaulle.

În luna copilului Sărim pentru Hrană și pentru un stil de viață sănătos!

Ia-ți colegii, prietenii, familia și veniți pentru o zi întreagă de sport și distracție alături de noi!

11 iunie, Parcul Herastrău Intrarea Charles de Gaulle!

#MareaTzopaiala ediția a VI-a este un eveniment CARITABIL Sportiv care promovează viața sănătoasă, sportul și nutriția, dedicat tuturor celor care vor să participe, companiilor, angajaților și familiilor acestora.

Angajații companiilor partenere fac sport și se distrează alături de copii, iar Fundația noastră strânge bani pentru a hrăni cei 230 de copii din cele trei centre educaționale de care suntem responsabili.

Ce ți-am pregătit:

• Clase sportive pentru femei, bărbați și copii (kangoo, circuit training, zumba, aerobic, activități pentru copii)
  • Atelier de nutriție
  • Jocurile copilăriei (șotronul, elasticul, țară-țară vrem ostași)
  • Distracție pentru copii
  • Concert trupa Voltaj
  • Tombolă cu o mulțime de premii!
Activități

Avantaje participare companie

• O campanie de CSR “ready-made” pentru compania ta
  • Oferi o zi de team-building cu voie bună colegilor tăi și familiilor lor, dar și posibilitatea de a fi VOLUNTARI
  • Devii Partener al unui eveniment cu mare vizibilitate

Dar, mai ales:

• Ajuți la hrănirea cu o masă sănătoasă a 230 de copii din familii fără posibilități, pentru care mâncarea este încă un lux!

Avantaje participare persoană fizică

• O zi plină de voie bună, cu sport în aer liber și multe surprize
  • Timp de calitate alături de copiii tăi sau ai  prietenilor, de familie sau de colegii tăi
  • Voluntar pentru o zi

Dar, mai ales:

Hrănește 230 de copii

Vrei să vii cu noi? Trimite-ne mail pe frm@fundatiainovatiisociale.ro și revenim cu detalii de participare pentru Compania ta sau pentru tine!

Dacă vrei să participi individual, ia biletul donație de 50 de lei, completând formularul, apăsând pe butonul Înscrie-te acum!

Din edițiile anterioare

Ne vedem la #MareaTzopăială, 11 Iunie, 10:00-18:00, Parcul Herăstrău Intrarea Charles de Gaulle.

Fii la curent cu noutățile, înscrie-te la eveniment pe pagina noastră de Facebook, apăsând pe icon-ul de mai jos și rămâi informat 🙂

Sponsorii evenimentului

Partener Principal