Gala din Inimă pentru Viitor

Ediția a X-a - Virtuțiile care ne unesc

Gala Caritabilă „Din Inimă pentru Viitor” 2023 a fost una cu totul şi cu totul specială, deoarece am ajuns la ediţia a X-a. O ediţie ce a purtat un număr cu adevărat magic, special şi care a reunit sub simbolistica sa ideea de perfecţiune şi unitate.

În centrul evenimentului s-au aflat virtutuţile care ne unesc, acele calităţi morale şi etice care ne definesc şi ne fac să fim mai buni unii faţă de ceilalţi şi totodată ca indivizi şi comunitate.

Unitatea este virtutea reprezentată prin cifra 10, ce simbolizează întregul şi echilibrul. Ne aminteşte că suntem toţi conectaţi şi că putem realiza mai multe împreună decât separat.

Inspirați în permanență de hotărârea și curajul Reginei Maria, ne întărim așadar promisiunea făcută în fiecare an, ca prin acest eveniment caritabil să continuăm să oferim acces la sănătate și educație, considerate de noi cele două mari nevoi fundamentale ale fiecărui om, acei piloni fără de care nici o societate nu se poate dezvolta, tuturor celor aflați în nevoie.

Ca în fiecare an, ne-am propus şi am reuşit să adunăm sub același acoperiș cele mai importante personalități ale tuturor sferelor de activitate, Gala „Din Inimă pentru Viitor” a fost un bun prilej pentru momente de socializare, o cină deosebită și licitații cu obiecte si experiențe spectaculoase.

Momentul artistic deosebit al serii a fost susţinut printru-un concert live de către Feli.

#Momente de la Gala 2023

15 opere de arta intr-unul singur

Pe durata întregii gale, artistul Mircea Modreanu a creat o operă unică formată din 15 tablouri, fiecare reprezentând în sine o operă de artă distinctă. Fiecare tablou individual reprezintă abilitățile și talentele unice ale artistului, dar atunci când acestea sunt adunate și puse împreună, ele devin ceva mult mai profund și mai impresionant. Acest lucru ne amintește că, în ciuda diversității noastre, putem realiza lucruri extraordinare atunci când lucrăm împreună și ne îmbinăm resursele și creativitatea noastră. Plecând acasă cu o bucată din acest tablou, ne vom aminti că unitatea înseamnă importanţa de a fi împreună în spirit.

Creat special pentru ediția a Xa a Galei din Inima pentru viitor de tânărul regizor voluntar Vladuț Ungureanu, Am învățat să fac bine reflectă virtuțiile dobândite de fiecare om care a avut contact cu fundația: fie el beneficiar sau parte din echipă. Vă invităm să vizualizați videoclipul aici

Am învățat să fac bine