În cei 8 ani de experiență în educația copiilor am înțeles cât de importantă este o împletire armonioasă a educației formale cu cea morală și spirituală și ce rezultate trainice poate aduce această abordare nu doar în viețile copiilor, ci în întreaga comunitate.

Și pentru că suntem pregătiți, credem noi, să multiplicăm acest model, ne bucurăm să vă anunțăm că unul din proiectele mult dorite și visate în organizația noastră, acela de a deschide un nou Centru Educațional a devenit REALITATE!

Sub umbrela organizației noastre și prin puterea incontestabilă a oamenilor, a comunității, noul centru oferă deja suport după școală unui număr de 20 de copii. Numărul copiilor care au nevoie de noi în aceasta comună este estimat la circa 200, și ne propunem să ajungem la cât mai mulți, împreună!

Acest proiect beneficiază de suport oferit de foarte mulți membri ai comunității (oameni de afaceri sau simpli cetățeni), al Primăriei CorbeancaCentrului Cultural Sportiv Corbeanca și al Asociației Civice Corbeanca.

Partener strategic KAUFLAND ROMÂNIA

Vezi fotografii de la Centrul Educațional Corbeanca, aici: https://bit.ly/3goUhkJ

Strada Ion Câmpineanu 23, București

Șos. Principală nr.1, Clinceni, Ilfov