Apel caritabil: ecograf pentru pacienții defavorizați

Apel caritabil ecograf | Fundația Inovații Sociale Regina Maria

ACHITĂ ÎN AVANS SERVICII MEDICALE

Te-ai implicat de fiecare dată când ți-am cerut ajutorul, iar cu acest ajutor am oferit sprijin medical la mii de bolnavi defavorizați, neputincioși și aflați într-o nesfârșită luptă pentru supraviețuire. De aceea, de data aceasta, ne dorim să îți oferim ceva înapoi pentru a-ți mulțumi în numele nostru și al beneficiarilor noștri!

Contribuie la achiziția unui ecograf performant pentru deservirea a peste 10.000 de bolnavi defavorizați, iar noi îți dăruim ecografii și alte pachete medicale gratuite pentru tine, familia și angajații tăi.

ECOGRAFIILE SALVEAZĂ VIEȚI!

Ecografiile sunt menite să descopere boli grave, precum cancerul, chiar și înainte de apariția simptomelor specifice, făcând tratamentul net eficient, fiind recomandate în funcție de vârstă, starea de sănătate, istoricul medical și expunerea la diferiți factori de risc, cum ar fi sărăcia, nutriția precară și lipsa vizitelor regulate la medic.

RECOMPENSE PENTRU TINE, FAMILIE ȘI ANGAJAȚI ȘI AJUTOR PENTRU BOLNAVII NEVOIAȘI

Peste 10.000 pacienți vulnerabili, fără venituri sau cu venituri mici, vor beneficia pe o perioadă de 4 ani de ecografii gratuite sau la preț redus datorită contribuției tale:

• ecografii abdominale
  • ecografii mamare
  • ecografii de tiroidă

Nu te costă nimic să fii sprijin pentru bolnavii cronici care au o nevoie constantă de investigarea bolilor de care suferă, pentru vârstnicii bolnavi și singuri care nu își permit financiar să meargă la doctor, dar și pentru femeile și barbații tineri care nu cunosc posibilitatea de a-și face controale de rutină pentru prevenția la care au dreptul.

Alege una sau mai multe dintre Recompensele noastre*!

Pentru tine, pentru cei dragi, dar și pentru un bolnav vulnerabil

Sumar recompense

Item
Preț
Qty
Total: RON

1 ecografie cadou pentru un bolnav sărman

130 lei

1 ecografie pentru tine și 1 pentru un bolnav sărman

250 lei

1 consult şi o ecografie pt. tine și câte 1 pentru un bolnav sărman

450 lei

2 consulturi şi 2 ecografii pentru tine și câte 1 pentru 2 bolnavi sărmani

800 lei

Pachet de recuperare medicală la Enayati Medical City cu durata de 10 zile

2000 lei

Vizită privată la Enayati Medical City și prânz la Green Food Hub cu Wargha Enayati

2500 lei

Pachet Health Check la Enayati Medical City cu durata de 3 zile

4500 lei

Sumar recompense

Item
Preț
Qty
Total: RON
RON

* Ecografiile pot fi efectuate la Clinica Sala Palatului a Fundației Inovații Sociale Regina Maria și restul serviciilor medicale la Enayati Medical City, primul oraș medical din România, în termen de 1 an de la îndeplinirea obiectivului campaniei de strângere de fonduri și achiziționarea ecografului.

EȘTI PERSOANĂ FIZICĂ?

• adaugă în coș una sau mai multe recompense
  • vei fi direcționat către pagina de plată
  • completează datele tale de card și fă plata
  • asigură-te că introduci adresa de mail și / sau numărul de telefon
  • vei primi de la noi un email sau telefon cu detalii despre cum poți intra în posesia recompensei

Îți mulțumim!

EȘTI PERSOANĂ JURIDICĂ?

(microîntreprindere sau firmă plătitoare de impozit pe profit)

Direcționează 20% din impozitul pe venit datorat statului pentru a susține accesul la prevenție medicală pentru cei defavorizați, iar noi îți dăruim ecografii și alte pachete medicale gratuite pentru tine, familia și angajații tăi – cu 0 cost pentru companie.

Este necesar să închei contractul și plata să fie efectuată până la finalul primului trimestru, 30 Iunie! Companiile plătitoare de impozit pe profit pot face acest lucru oricând în timpul anului.

Este extrem de simplu să faci redirecționarea celor 20% din impozit:

• calculează suma datorată statului pe trimestrul 2, iar 20% din această sumă poate fi redirecționată către Fundația noastră cf. Legii Sponsorizării
  • alege recompensele corespunzătoare celor 20% din impozit
  • descarcă, completează și semnează contractul de sponsorizare până la data de 30 Iunie
  • trimite-l semnat și scanat, împreună cu recompensele alese la adresa de email frm@fundatiainovatiisociale.ro
  • ulterior, noi îl tipărim în două exemplare și ți-l vom trimite semnat și ștampilat în original la adresa din contract
  • fă plata până la 30 Iunie

Îți mulțumim!