Antreprenoriat Social - Sheida Coffee & Stories

Sheida a fost o cafenea socială situată în inima Bucureștiului care redirecționa profitul 100% către Policlinica Socială Baba Novac. Un spațiu care te liniștea și te energiza în același timp,ducându-te cu gândul la ținuturile călduroase ale Persiei de altădată.

Sheida Coffee & Stories a fost o poveste despre oameni și pentru oameni. Pentru noi, cei care dorim să găsim un loc primitor în care să spunem povești cu prietenii după o zi cu deadline-uri scurte, în care vrem să concepem un proiect cu partenerii sau în care vrem pur și simplu să ne încărcăm cu energie alături de cei dragi.

Inițiativa Sheidei Enayati și a părinților acesteia a fost o invitație de a ne implica și a face fapte bune, a aduce zâmbetul pe buzele pacienților sociali și copiilor din cele două centre educaționale ale Fundației Inovatii Sociale Regina Maria.

Oricât de plină și aglomerată ar părea viața noastră, e loc întotdeauna pentru o ceașcă de cafea și o faptă bună.

Sheida Coffee&Stories este acum Twenty Eight Caffee.

Strada Ion Câmpineanu 23, București